Świątki

Zakończyła się inicjatywa pn. „Świątki” realizowana w WDK w Pogorzałkach – (autor: Eliza Kotyńska) – inicjatywa obejmowała organizację warsztatów rzeźby ludowej dla młodzieży.
W dniu 17.09.2017 r. odbyło się podsumowanie inicjatywy lokalnej pn. "Świątki" realizowanej w ramach zadania "Lokalni architekci zmian" cz. II dofinansowanej ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2017. W wydarzeniu wzięło udział 51 osób. Eliza Kotyńska inicjatorka warsztatów rzeźby ludowej "Świątki" po przywitaniu gości zaprezentowała zgromadzoną fotorelację z przebiegu warsztatów. Uczestnicy otrzymali ponadto folder pn. "Świątki przydrożne". Przybyli goście z wielkim zainteresowaniem obejrzeli 20 rzeźb wykonanych na warsztatach oraz rzeźby autorstwa instruktora warsztatów Pana Kotyńskiego.

NAJWIĘKSZY SUKCES INICJATYWY: Podczas wernisażu podsumowującego warsztaty pojawiły się pomysły na kolejne działania skierowane również do innych grup wiekowych: np.: warsztaty pszczelarskie, korzenioplastyka.

NAJWIĘKSZE ZASKOCZENIE: Udało się zgromadzić grupę młodzieży o wspólnych zainteresowaniach rzeźbiarskich.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przebiegu warsztatów.