Akcja Wakacja 2023 - NIEZBĘDNIK RODZICA

Drodzy Rodzice i opiekunowie!

Poniżej znajdziecie harmonogram półkolonii letnich organizowanych przez GCK w dn. 03-07.07.2023r.

Codziennie spotykamy się o godz. 9:00 w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrzyniewie Dużym i spędzamy dzień zgodnie z zaplanowanym programem.
Koniec zajęć zaplanowany jest na godz. 15:00.
W dniu wyjazdów godzina odbioru dzieci może ulec zmianie (o ewentualnych przesunięciach będziecie Państwo informowani drogą smsową).

Proszę pamiętać o obuwiu sportowym / butach na zmianę w dniach, w których dzieci spędzają czas na hali sportowej (poniedziałek, wtorek, czwartek)

Na poniedziałek zaplanowany jest wyjazd na Pływalnię Powiatową w Mońkach, dlatego prosimy wyposażyć dzieci w strój kąpielowy, ręcznik, klapki, czepek.
W tym dniu spotkamy się też z osobą, która opowie nam o herbacie, o całym cyklu jej wzrostu i tym jak to się stało, że pijemy ją teraz. Prosimy, aby każde dziecko przyniosło w tym dniu ulubiony kubek oraz łyżeczkę. Spotkanie to będzie miało charakter integrujący grupę.

We środę odwiedzimy Muzeum – Skansen Kurpiowski im. Adama Chętnika w Nowogrodzie. Spędzimy ponad 1 godz. w autobusie (w jedną stronę) oraz będziemy spacerować po łąkach, dlatego prosimy o odpowiednie ubranie dzieci (np. dłuższe spodnie na zmianę). W tym dniu, ze względu na odległość, zaplanowane są dwa posiłki – (1) ognisko z kiełbaskami oraz (2) pizza. Już teraz możemy założyć, że odbiór dzieci nastąpi po godz. 15.
Jeśli ktoś dysponuje kocem piknikowym, zachęcamy do jego zabrania :)

Zapewniamy jeden ciepły posiłek w okolicach południa.
Staraliśmy się tak komponować obiady, aby trafiały w gusta uczestników. Ale to Państwo najlepiej znacie, jakie są potrzeby i możliwości waszych dzieci, jeśli dziecko je np. mało, a często, prosimy zaopatrzyć je w zdrowe przekąski / małe kanapki, ect. Apelujemy żeby nie były to słodycze!

Podczas całych półkolonii mamy nadzieję spędzać maksymalnie dużo czasu na świeżym powietrzu, dlatego prosimy pamiętać o nakryciach głowy (!), kremach przeciwsłonecznych, wodzie do picia w bidonach, etc. (!)

Prosimy o nie przynoszenie na półkolonie cennych przedmiotów oraz telefonów komórkowych, w razie potrzeby dziecko będzie mogło skontaktować się z rodzicem / opiekunem, używając telefonu opiekuna grupy lub kierownika wypoczynku.

Regulamin półkolonii dostępny jest na stronie www.gckdobrzyniewo.pl „Akcja Wakacje 2023 z GCK”

GCK kontakt 501 324 937

PROGRAM PÓŁKOLONII LETNICH
pn. „Akcja Bezpieczne Wakacje”
organizowanych przez Gminne Centrum Kultury w Dobrzyniewie Dużym
w terminie 03 – 07.07.2023 r.

1. Poniedziałek:
◦ Przywitanie dzieci, zapoznanie z programem zajęć i regulaminem;
◦ Ustalenie zasad obowiązujących na zajęciach i podczas wyjazdów;
◦ Podział na grupy i przedstawienie opiekunów poszczególnych grup;
◦ Spotkanie z policjantem dotyczące bezpieczeństwa – pogadanka;
◦ „Przy herbacie o herbacie” – warsztaty dotyczące herbaty oraz egzotycznych przypraw; integracja grupy;
◦ Posiłek – Restauracja Savilla Białystok
◦ wyjazd na Pływalnię Powiatową w Mońkach.
2. Wtorek:
◦ Warsztaty „Papierowe miasto” – budowanie z kartonów;
◦ Posiłek - Restauracja Savilla Białystok;
◦ Gry planszowe;
◦ Kącik kreatywny;
◦ Zapomniane gry i zabawy podwórkowe.
3. Środa:
◦ Muzeum – Skansen Kurpiowski im. Adama Chętnika w Nowogrodzie;
◦ Zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum i przestrzeni należących do Skansenu;
◦ Ognisko;
◦ Lepienie i pieczenie „byśków” z ciasta chlebowego;
◦ zabawa na świeżym powietrzu;
◦ Posiłek – pizzeria Drewienko w Łomży.
4. Czwartek:
◦ Warsztaty bębniarskie;
◦ Posiłek - Restauracja Savilla Białystok;
◦ Warsztaty podróżnicze „Podróż na Hawaje i Polinezję”;
◦ Gry i zabawy sportowe z instruktorem;
◦ Kącik kreatywny.
5. Piątek:
◦ Wyjazd do Wioski indiańskiej w Supraślu;
◦ indiańskie gry i zabawy;
◦ malowanie twarzy;
◦ Posiłek – Kuźnia Smaków Studzianki;