Aktualności

JĘZYK ANGIELSKI ONLINE

ZAPRASZAMY do NAUKI! Przyjmujemy zapisy na lekcje języka angielskiego. Do czasu obowiązywania czerwonej strefy przygotowaliśmy dla Państwa zajęcia online. W przypadku pytań - prosimy o kontakt.

"NADZIEJA NA JUTRO"

Serdecznie zapraszamy na piknik i turniej charytatywny pn. "Nadzieja na jutro" organizowany przez fundację "Naszpikowani" oraz gminę Dobrzyniewo Duże. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Michał Wiśniewski! Do zobaczenia 4 października o godz. 11:00 przy ZSP w Dobrzyniewie Dużym. Podzielcie się sercem!

DOŻYNKI GMINNE 2020

Z uwagi na bezpieczeństwo i zdrowie uczestników tegoroczne uroczystości dożynkowe w gminie Dobrzyniewo Duże przebiegły w zmienionej formie. 6 września odbyły się Msze Święte Dziękczynienia za plony w parafiach Dobrzyniewo Kościelne, Pogorzałki oraz Kopisk. Tradycyjnie nie mogło zabraknąć pięknych wieńców dożynkowych, wykonanych przez mieszkańców naszej gminy. Środki finansowe zaoszczędzone w...

WARSZTATY RECYKLINGOWE

Serdecznie zapraszamy na warsztaty recyklingowe, na których wykonamy piękne donice z cementu. Zapisy na zajęcia obowiązkowe! Więcej informacji na plakacie.

157. rocznica pacyfikacji wsi Jaworówka

Serdecznie zapraszamy na obchody 157. rocznicy pacyfikacji wsi Jaworówka. Uroczystość rozpocznie się 13 września 2020r. o godz. 14:00 pod PEK w Jaworówce.

UROCZYSTOŚCI DOŻYNKOWE

Szanowni Mieszkańcy Gminy Dobrzyniewo Duże, z uwagi na bezpieczeństwo i zdrowie uczestników tegoroczne uroczystości dożynkowe odbędą się w zmienionej formie. Serdecznie zapraszamy na Msze Święte Dziękczynienia za plony, które odbędą się w parafiach Gminy Dobrzyniewo Duże w następujących terminach: Parafia Zwiastowania NMP w Dobrzyniewie Kościelnym 6 września godzina 9.00 Parafia Miłosierdzia...

ZAPOWIEDŹ REPORTAŻU "OGRÓD W MALWY MALOWANY"

Projekt „Ogród w malwy malowany” jest wieloelementowym procesem udokumentowania przedogródków w gminie Dobrzyniewo Duże. Powstaje reportaż „Ogród w malwy malowany”, na który składa się seria rozmów przeprowadzonych przez Wandę Dzienis. Ze zgromadzonych materiałów tworzymy wydawnictwo w formie katalogu: przybliżającego historię przedogródków, opis i uprawę tradycyjnych roślin oraz relacji z rozmów...

WARSZTATY KODOWANIA CZ. V

Kolejne zajęcia związane były z tematyką dotyczącą pór roku. Zadaniem dzieci było zakodowanie charakterystycznych elementów do odpowiedniej pory roku mające na celu usprawnienie logicznego myślenia oraz pobudzenie wyobraźni i kreatywności. Zajęcia pomagają uczestnikom w nawiązywaniu relacji między sobą oraz na czerpaniu od siebie wzajemnej wiedzy.

WARSZTATY KODOWANIA CZ. IV

Tematem kolejnych zajęć było segregowanie odpadów. Zadaniem dzieci było posegregowanie śmieci do odpowiednich pojemników oraz zakodowanie ozobota, aby dojechał do odpowiednich koszy. Zadaniem uczestników było również wykreślenie odpowiednich wyrazów związanych z tematyką zajęć. Wszystkie dzieci świetnie poradziły sobie z zadaniami oraz przypomniały ważne pojęcia związane z ochroną środowiska.

WARSZTATY KODOWANIA CZ. III

Kolejne zajęcia za nami. Tradycyjnie oprócz świetnej zabawy oraz ćwiczeń logicznego myślenia dzieci nauczyły się "lustrzanego odbicia". Uczestnicy wykonywali również ćwiczenia ruchowe zgodnie ze wskazanym przez instruktorów kodem. Niezwykle cieszy fakt, że wykorzystywane pomoce dydaktyczne w przyjemny i skuteczny sposób umożliwiają przyswajanie nowych umiejetności.