Edukacja Kulturalna 2020

Czas na działąnie jest teraz!

Logo cndjt

Zadanie „Czas na działanie jest TERAZ!" – cykl warsztatów interdyscyplinarnych dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

WARSZTATY RECYKLINGOWE

Serdecznie zapraszamy na warsztaty recyklingowe, na których wykonamy piękne donice z cementu. Zapisy na zajęcia obowiązkowe! Więcej informacji na plakacie.

ZAPOWIEDŹ REPORTAŻU "OGRÓD W MALWY MALOWANY"

Projekt „Ogród w malwy malowany” jest wieloelementowym procesem udokumentowania przedogródków w gminie Dobrzyniewo Duże. Powstaje reportaż „Ogród w malwy malowany”, na który składa się seria rozmów przeprowadzonych przez Wandę Dzienis. Ze zgromadzonych materiałów tworzymy wydawnictwo w formie katalogu: przybliżającego historię przedogródków, opis i uprawę tradycyjnych roślin oraz relacji z rozmów...

WARSZTATY KODOWANIA CZ. V

Kolejne zajęcia związane były z tematyką dotyczącą pór roku. Zadaniem dzieci było zakodowanie charakterystycznych elementów do odpowiedniej pory roku mające na celu usprawnienie logicznego myślenia oraz pobudzenie wyobraźni i kreatywności. Zajęcia pomagają uczestnikom w nawiązywaniu relacji między sobą oraz na czerpaniu od siebie wzajemnej wiedzy.

WARSZTATY KODOWANIA CZ. IV

Tematem kolejnych zajęć było segregowanie odpadów. Zadaniem dzieci było posegregowanie śmieci do odpowiednich pojemników oraz zakodowanie ozobota, aby dojechał do odpowiednich koszy. Zadaniem uczestników było również wykreślenie odpowiednich wyrazów związanych z tematyką zajęć. Wszystkie dzieci świetnie poradziły sobie z zadaniami oraz przypomniały ważne pojęcia związane z ochroną środowiska.

WARSZTATY KODOWANIA CZ. III

Kolejne zajęcia za nami. Tradycyjnie oprócz świetnej zabawy oraz ćwiczeń logicznego myślenia dzieci nauczyły się "lustrzanego odbicia". Uczestnicy wykonywali również ćwiczenia ruchowe zgodnie ze wskazanym przez instruktorów kodem. Niezwykle cieszy fakt, że wykorzystywane pomoce dydaktyczne w przyjemny i skuteczny sposób umożliwiają przyswajanie nowych umiejetności.

BAROKOWA SESJA FOTOGRAFICZNA

Za nami barokowa sesja fotograficzna zorganizowana w ramach zadania "Czas na działanie jest TERAZ!". Modelki i modele, wspaniałe stylizacje, magia światła i mistrzowski warsztat - okiem Pani Katarzyny uwieczniono chwile dla pokoleń. Wystawa już niebawem!

WARSZTATY KODOWANIA CZ. II

Na trzecie zajęcia „Mistrzowie kodowania" dzieci przybyły tak samo licznie jak poprzednio - we wszystkich miejscowościach zanotowano 100% frekwencję. Tym razem uczestnicy poznali nowe funkcje robotów, które umożliwiały sprawniejsze wykonanie zadań. Młodsze dzieci miały za zadanie wyznaczenie drogi robota „Pandy", które jak się okazało nie było wcale takie proste, ponieważ wymagało dużego...

"W CHRABOŁACH SENIORZY SIĘ NIE NUDZĄ"

Gminne Centrum Kultury w Dobrzyniewie Dużym prowadzi cykl warsztatów ,,Różne oblicza batiku”. Spotkania odbyły się m.in. w Chrabołach. Ich uczestnikami byli seniorzy. Wspólnie tworzyli i poznawali, nieznaną do tej pory technikę batikową, polegającą na barwieniu tkaniny i malowaniu gorącym woskiem. Przebieg warsztatów w Chrabołach zrelacjonowała "Gazeta Współczesna". Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.
Warsztaty recyklingu

Warsztaty recyklingu

Gminne Centrum Kultury w Dobrzyniewie Dużym zaprasza młodzież i seniorów z miejscowości Dobrzyniewo Duże, Bohdan i Obrubniki na warsztaty recyklingu.