Wystawa "Izba wielkanocna"

Uroczyste otwarcie wystawy „Izba wielkanocna” odbyło się 8 kwietnia. Byliśmy mile zaskoczeni frekwencją i licznie przybyłych na to wydarzenie dzieci i dorosłych. Na otwarciu wystawy odczytana była prelekcja dotycząca zebranych eksponatów. Uczestnicy wspominali czasy, kiedy wszystkie przedmioty codziennego użytku wytwarzane były ręcznie. Podziwiano kunszt i pomysłowość gospodyń, które same wytwarzały pościel, dywany dwuosnowowe, kilimki, dywaniki, chodniki, makatki, serwetki. Otwarcie wystawy uświetnił występ Kamila Wróblewskiego, który przy akompaniamencie Urszuli Adrianny Kuleszy wykonał utwory Stanisława Moniuszki: „Morel”, „Panicz i dziewczyna” oraz Mieczysława Karłowicza „Nie płacz nade mną”, „Skąd pierwsze gwiazdy”. Wydarzeniu towarzyszyło również podsumowanie i rozdanie nagród w konkursie na „Najładniejszą pisankę wielkanocną” organizowanym przez GCK w Dobrzyniewie Dużym. Rozdane zostały nagrody i wyróżnienia w konkursie. Wystawę „Izba wielkanocna” zakończono poczęstunkiem ze stołu wielkanocnego, na którym nie zabrakło jajek, szynek, kiełbas oraz tradycyjnych babek i drożdżówek.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które użyczyły eksponaty i zechciały zaprezentować własną twórczość artystyczną na naszej wystawie. Dziękuję również pomysłodawcom tego wydarzenia – pracownikom GCK: W. Dzienis i H. Storonowicz.