Dzień Dziecka

Wzorem roku ubiegłego Dzień Dziecka odbył się na boisku przy Pracowni Edukacji Kulturalnej w Gniłej. Owe wydarzenie rozpoczął montaż słowno-muzyczny przygotowany przez dzieci z PEK w Gniłej. Następnie swoje umiejętności muzyczne zaprezentowała sekcja gitarowa z Gminnego Centrum Kultury w Dobrzyniewie Dużym. Kolejnym punktem wydarzenia był wspólny taniec Zumba wszystkich dzieci oraz zabawa z chustą animacyjną KLANZY. Różne zabawy i animacje dla dzieci poprowadził również Klaun. Dzieci mogły powalczyć o nagrody podczas quizu na temat wiedzy przyrodniczej. Dużym zainteresowaniem nie tylko wśród dzieci ale także wśród dorosłych cieszył się pokaz jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Dobrzyniewa Dużego i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Wszyscy uczestnicy mogli obejrzeć wóz strażacki, wczuć się w rolę strażaków i operować wężem z wodą pod wysokim ciśnieniem. Strażacy pokazali również jak należy pomóc poszkodowanemu oraz zademonstrowali możliwości techniczne nożyc i rozpieraka hydraulicznego. Dzieci bardzo chętnie korzystały ze stanowiska, przy którym malowano twarze. Równie dużym zainteresowaniem cieszyło się modelowanie z balonów. Chcąc sprostać oczekiwaniom najmłodszych uczestników wydarzenia, organizatorzy zapewnili dmuchane zabawki oraz przejażdżkę na kucyku. Uczestnikom Dnia Dziecka zapewniono słodki poczęstunek, napoje oraz lody. Wydarzenie zakończyło się krótką potańcówką, w której wzięły udział dzieci i dorośli.
Serdecznie dziękujemy Pani Sołtys Beacie Lenczewskiej i Kołu Gospodyń Wiejskich z Gniłej za życzliwość i pomoc w organizacji wydarzenia, a Panu Andrzejowi Poleckiemu za użyczenie dmuchanych atrakcji oraz kucyka. Podziękowania kierujemy również do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz MDP z Dobrzyniewa Dużego za uatrakcyjnienie naszego wydarzenia.