Kolejna inicjatywa dobiegła końca

Kolejna inicjatywa dobiegła końca. Niezwykłe spotkania trzech pokoleń pn. „Babcia, mama
i ja” miały na celu popularyzację wśród najmłodszych idei wykonywania lalek gałgankowych z wykorzystaniem materiałów nieszkodliwych dla ludzi i środowiska. Formuła i tematyka każdego ze spotkań była odmienna, dzięki czemu zainteresowanie dzieci, ich aktywność
i żywiołowe podejście do działań warsztatowych były za każdym razem na wysokim poziomie. Dziadkowie i rodzice z kolei czerpali ogromną radość z faktu, iż warsztaty stały się okazją do podzielenia się wspomnieniami z lat dziecięcych, przypomnienia dawnych gier i zabaw podwórkowych. Przedmiotowe warsztaty pozwoliły wzmocnić więzi rodzinne, propagować ideę kreatywnego spędzania czasu wolnego w kręgu rodziny oraz zbudować poczucie tożsamości lokalnej.

W  poniedziałek 30 października 2017 r. w świetlicy wiejskiej w Obrubnikach odbyła się wystawa powarsztatowa lalek gałgankowych, w której uczestniczyli nauczyciele oraz uczniowie SP w Obrubnikach. Przepięknie przygotowana przez prowadzącą warsztaty Agnieszkę Perkowską wystawa wprawiła w zachwyt wszystkich zwiedzających tym bardziej, że po wystawie oprowadzała najmłodszych wróżka - w tej niezapomnianej roli inicjatorka warsztatów Bernarda Cylwik.

NAJWIĘKSZY SUKCES INICJATYWY: Zgromadzenie grupy uczestników reprezentujących trzy pokolenia.

NAJWIĘKSZE ZASKOCZENIE DLA INICJATORÓW: Motywacja najmłodszych uczestników – podczas każdego spotkania musiała zostać wykonana kompletna lalka.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć ze spotkań warsztatowych oraz wystawy.

Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A