"Okna w dawnym stylu" - podsumowanie

Dobiegły końca zmagania pań, które brały udział w warsztatach pn. „Okna w dawnym stylu” autorstwa: Agnieszki Perkowskiej, Wiesławy Kulikowskiej i Joanny Woźniewskiej. Inicjatywa opierała się na przeprowadzeniu cyklu spotkań, podczas których uczestniczki mogły nauczyć się wykonywania tradycyjnych firan metodą wiązano-słupkową. Projekt zrodził się z potrzeby kultywowania tradycji i odbudowy tożsamości kulturowej mieszkańców Gminy Dobrzyniewo Duże. Możliwość przeprowadzenia warsztatów uczestnicy zawdzięczają mieszkance naszej gminy Pani Janinie, która zdecydowała się przekazać swoją wiedzę i umiejętności młodszym adeptom rękodzielnictwa. Warsztaty okazały się antidotum na gasnące relacje międzysąsiedzkie. Inicjatywa została zakończona wyjątkową wystawą prac grupy warsztatowej.

NAJWIĘKSZY SUKCES: zachęcenie młodszego pokolenia do poszukiwania inspiracji u starszego pokolenia, podziwu dla pracy i kunsztu wykonania.

NAJWIĘKSZE ZASKOCZENIE: zaskoczeniem była trudność i czasochłonność wykonania siatki na ramce będącej podstawą tworzenia wzoru.

Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A