INICJATYWY LOKALNE 2018 - PODSUMOWANIE

Czas na podsumowanie inicjatyw lokalnych przeprowadzonych w ramach programu "Lokalni architekci zmian 2018".

1. „Różne oblicza kultury” – wydarzenia kulturalne organizowane przez mieszkańców wsi Bohdan, podczas których przeprowadzono cykliczne spotkania zumby, spotkanie edukacyjno-historyczne „Niepodległa”, wieczór cygański z zespołem „Cygańskie serca” oraz niesamowicie barwną biesiadę szlachecką, która była zwieńczeniem projektu.

1. „Pożegnanie wakacji” – festyn rodzinny organizowany przez mieszkańców wsi Letniki, podczas którego przeprowadzono warsztaty oraz konkursy dla dzieci i dorosłych. Spotkanie zakończyło się występem zespołu „Kalinka” oraz wspólną potańcówką do późnych godzin wieczornych.

1. „Warsztaty carvingu z polską tradycją i biesiadą” – inicjatywa organizowana przez mieszkańców wsi Gniła, podczas której przeprowadzono warsztaty: carvingu, florystyczne, plastyczne, gastronomiczne oraz zajęcia sportowe i zumbę. Projekt zakończył się pokazem udzielania pierwszej pomocy, spotkaniem z policją, meczem piłki nożnej, ogniskiem i wspólną potańcówką.

1. „Wieczornica słowno-muzyczna związana ze 100-leciem odzyskania niepodległości” – inicjatywa organizowana przez grupę nieformalną z Gminy Dobrzyniewo Duże, podczas której przeprowadzono warsztaty słowno-muzyczne zwieńczone występami grup szkolnych, koncertem kwartetu „Tre Donne” oraz wspólnym śpiewem pieśni patriotycznych.

Dziękujemy za pracę na rzecz lokalnej społeczności i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na fanpage GCK: https://www.facebook.com/dobrzyniewo/