Podlaska Oktawa Kultur za nami

28 lipca 2019 roku Gminne Centrum Kultury w Dobrzyniewie Dużym było organizatorem koncertu w ramach Podlaskiej Oktawy Kultur. Wydarzenie to uświetnił zespół „KRALYTSIA” z Ukrainy, który został założony w 1991 r. na wydziale sztuki muzycznej Narodowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki przez Ivana Sinelnikova. Nazwa grupy powstała od mitycznej bogini wiosny starożytnych Słowian.

Artyści wykonywali tradycyjne pieśni oraz tańce, które co chwilę zachwycały zgromadzoną w Wiejskim Domu Kultury w Pogorzałkach publiczność. Występy cieszyły nie tylko ucho, ale również oko, a to za sprawą pięknych, różnobarwnych strojów czy oryginalnych instrumentów ludowych.

Koncert zakończył się owacją na stojąco po czym zespół został zaproszony na wspólną, integracyjną kolację.

Dziękujemy Wojewódzkiemu Ośrodkowi Animacji Kultury w Białymstoku za umożliwienie występu zespołu „KRALYTSIA” w naszej gminie, a Państwu za liczny udział w wydarzeniu. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się na kolejnym koncercie z okazji Podlaskiej Oktawie Kultur.