POŻEGNANIE WAKACJI W LETNIKACH

Powtarzając słowa piosenki chciałoby się z nostalgią powiedzieć „Żegnaj lato na rok”, bo przecież niedawno z taką radością witaliśmy lato i wakacje, a już niebawem trzeba się będzie z nimi pożegnać. Ale jak to u nas bywa nie daliśmy się smutkowi i pożegnaliśmy się radośnie i w wielkim stylu. Bogaty program wydarzenia przygotowany przez Gminne Centrum Kultury w Dobrzyniewie Dużym oraz przepiękna pogoda przyciągnęły do Letnik rzesze mieszkańców gminy wraz z całymi rodzinami.

Na festynie rodzinnym w Letnikach pojawiła się wioska indiańska, która przeniosła nas do czasów Dzikiego Zachodu. Uczestnicy festynu mogli poczuć jego ducha uczestnicząc w indiańskich grach i zabawach: strzelaniu z łuku, malowaniu twarzy czy płukaniu złota. Prawdziwym hitem niedzielnego popołudnia okazali się być milusińscy podopieczni naszych Indian - dwie przeurocze alpaki, które spisały się na medal. Najmłodszych uczestników naszej zabawy Teatr Co Nieco zaprosił do uczestnictwa w spektaklu pt. „Psotna Anka Jagodzianka”. Dzieci z widowni z pełnym profesjonalizmem wcieliły się w role dam i rycerzy. Na nieco starsze dzieci i młodzież czekał pokaz fizyczno-chemiczny z ciekłym azotem, który pozwolił przybliżyć magię i tajemnice niskich temperatur. Prawdziwe szaleństwo ogarnęło za to uczestników zabawy na dmuchańcu i eurobungee. Tradycyjnie już pod czujnym okiem instruktorów GCK powstawały efektowne wyroby rękodzielnicze - biżuteria koralikowa. Na osoby zainteresowane codzienną pracą strażaka czekał pokaz wozu i sprzętu strażackiego przygotowany przez Jednostkę OSP w Letnikach.  Amatorzy zgadywanek brali udział w licznych konkursach, grach i zabawach, a ich uczestnictwo nagradzane było słodkimi upominkami i drobnymi nagrodami. Koło Gospodyń Wiejskich z Letnik przygotowało dla smakoszy degustacje chleba ze smalcem, babki ziemniaczanej, domowych pasztetów, kiełbasek z grilla, a także ogromnego asortymentu ciast. Serdecznie dziękujemy wszystkim życzliwym osobom za pomoc w przygotowaniach i organizacji wspaniałej imprezy rodzinnej.