Dni Papieskie w Kozińcach

Dnia 20 października po Mszy Św. o godzinie 10:30 odbył się koncert z okazji Dni Papieskich w Kozińcach. Parafianie tego dnia gościli w swojej świątyni chór Centrum Myśli Jana Pawła II pod batutą Jana Krutula, solistów oraz zespół instrumentalny The Consonance TrioCentrum Myśli Jana Pawła II to warszawska instytucja kultury - miejsce spotkań i dialogu, która przybliża nauczanie papieża Polaka. Miejsce koncertu zostało wybrane nieprzypadkowo, bowiem w Kozińcach organizowane są co roku Dni Papieskie. Jednak najważniejszym czynnikiem były założenia Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura dostępna, które zakładają przybliżanie nauki Jana Pawła II w miejscach z ograniczonym dostępem do kultury - Kozińce są takim miejscem ze względu na brak ośrodka kultury i trudny dojazd do najbliższej instytucji kultury jakim jest GCK w Dobrzyniewie Dużym. Artyści wykonali pieśni a cappella do słów Jana Pawła II oraz składankę Hymnów Światowych Dni Młodzieży. Po pięknym występie nagrodzonym długą owacją, wszyscy zaproszeni zjedli pyszny obiad przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Kozińcach. Pragniemy podziękować ks. Proboszczowi Krzysztofowi Kowalewskiemu za gościnność oraz Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Kozińcach.