DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Seniorzy z terenu gminy Dobrzyniewo Duże w dniu 23 stycznia 2020 r. wzięli udział w spotkaniu seniorów i młodzieży z okazji Dnia Babci i Dziadka zorganizowanym przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku, Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki w Białymstoku wraz z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji i Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Spotkanie rozpoczęło się wystąpieniem Urszuli Gierasimiuk – naczelnika Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej i Piotra Półtoraka – dyrektora Teatru Dramatycznego. Uczestnicy z zaciekawieniem wysłuchali wykładu dr. Jarosława Schabieńskiego – naczelnika Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN odnośnie roli seniorów w przekazywaniu wartości patriotycznych, historii rodzinnych i miłości do Ojczyzny. Młodzież szkolna z Bielska Podlaskiego uświetniła spotkanie recitalem pieśni patriotycznych. Podczas spotkania przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Policji przypomnieli seniorom i młodzieży o zasadach bezpiecznego poruszania się po zmroku i konieczności „bycia widocznym”. Uczestnicy spotkania zostali obdarowani odblaskowymi upominkami.