SOLIDARNIE SZYJEMY DOBRO

DOŁĄCZ DO AKCJI „SOLIDARNIE SZYJEMY DOBRO”!

Wójt Gminy Dobrzyniewo Duże zachęca mieszkańców gminy do wzięcia udziału w akcji szycia maseczek ochronnych. Do akcji dołączyć może każdy, kto posiada maszynę do szycia i podstawowe umiejętności krawieckie. W akcję można się włączyć w następujący sposób:

PODARUJ → SWÓJ CZAS UCZESTNICZĄC W AKCJI SZYCIA MASECZEK, A MY DOSTARCZYMY CI MATERIAŁY LUB PODARUJ MATERIAŁY, Z KTÓRYCH WOLONTARIUSZE USZYJĄ MASECZKI DLA POTRZEBUJĄCYCH

USZYJ → WEŹ KOMPLET MATERIAŁÓW Z INSTRUKCJĄ DO USZYCIA MASECZKI. JEDNĄ ZRÓB DLA SIEBIE, DRUGĄ PODZIEL SIĘ Z POTRZEBUJĄCYM

ODBIERZ → USZYTĄ PRZEZ WOLONTARIUSZA MASECZKĘ JEŚLI POTRZEBUJESZ

Szycie ochraniaczy wkrótce rusza. Mamy nadzieję, że dzięki pomocy mieszkańców gminy o złotych sercach, już niebawem w teren ruszą pracownicy Urzędu Gminy oraz wolontariusze, którzy dostarczą maseczki do wszystkich domostw. W ten sposób dzięki inicjatywie władz samorządowych gminy oraz zaangażowaniu wielu życzliwych osób każdy mieszkaniec wychodząc z domu będzie czuł się bezpieczny.

Zachęcamy także firmy z terenu gminy Dobrzyniewo Duże do wsparcia naszej akcji poprzez przekazanie materiałów niezbędnych do wykonania maseczek ochronnych. Mamy nadzieję, że powyższa akcja pomoże w obdarowaniu każdego mieszkańca gminy tym deficytowym produktem.

Osoby zainteresowane udziałem w akcji proszone są o kontakt z Gminnym Centrum Kultury w Dobrzyniewie Dużym: (85) 719 71 59 lub 501 324 937

Film instruktażowy „Jak uszyć maseczkę ochronną” na naszym Facebooku: www.facebook.com/dobrzyniewo/